NAD C338 - integrovaný zesilovač s funkcí streamování. Vestavěná WiFi pro streamování Google Cast nebo Spotify Connect. Lze použít také jako UPnP klient pro streamování z počítače nebo NAS úložišť. Bluetooth s podporou AptX pro přehrávání hudby z mobilních zařízení, lze použít též jako výstup pro připojení Bluetooth sluchátek (např. nových NAD VISO HP70). Možnost ovládání zesilovače aplikací pro chytré telefony a tablety. Vstup pro MM přenosku s velmi nízkým šumem a přesnou RIAA ekvalizací.
EISA - BEST PRODUKT 2017-2018
European Imaging & Sound Association (EISA) přináší žebříček toho nejlepšího z oblasti audia a videa. Odbornou porotu tvoří techničtí odborníci ze 45 významných specializovaných magazínů pocházejících z 23 evropských zemí.
A ocenění získává ....Nový zesilovač NAD C 338 od legendárního výrobce NAD, který tento rok oslavuje 45 let od založení, získal ocenění za nejlepší poměr cena/výkon.
Není tomu zase tak dlouho, co NAD v rámci inovace svých přeci jen lehounce zaprášených modelů vsadil na kartu modernosti a své ceněné naprosto klasické analogové koncepce přetavil s vizí toho, že budoucnost je digitální. Pro mnohé to byl (a možná pořád je) ne úplně lehce stravitelný oříšek, faktem ale je, že ač je NAD dnes asi maličko jiná firma, stále dělá designově poměrně střídmé, rozumně vybavené a nepříliš drahé stroje, čím vlastně stále respektuje své hodnotové dědictví.
Integrovaný zesilovač NAD C 338 patří doprostřed momentální nabídky a kombinuje klasickou firemní estetiku (alespoň její většinu) s moderní výbavou. Při pohledu zepředu zaujme nízká stavba komponentu - klasická šířka dosahuje 43,5 cm, hloubka je také poměrně standardních 28,5 cm, výška je pouhých 7 cm. Spolu s hmotností 4,85 kg jde o takového kolibříka světa zesilovačů.
NAD stavěl vždy na naprosté jednoduchosti a nebýt nízkého a širokého, centrálně usazeného displeje, mnoho se v průběhu času nezměnilo. Displej ostatně stejně zobrazuje jen základní informace a většinu času je zhasnutý. Vpravo od něj je velký regulátor hlasitosti, mezi ním a displejem je tlačítko označené Bass EQ, zapínající regulaci průběhu nejnižších kmitočtů.
V levé části je potom dvojice identických tlačítek na přepínání vstupů, o kousek vedle pak 6,3 mm výstup na sluchátka a poblíž kraje ještě o kousek dál čtvereček minimalistického loga a opět stejné tlačítko, tentokrát spínací, v jehož orámování je i stavová dioda.
Zadní pohled odhalí vprostřed umístěné klasické dva páry reproterminálů, klasickou spínací zásuvku s kolébkovým vypínačem i v zásadě klasickou sadu vstupů - jsou tu tři páry analogových cinchů (jeden je vyhrazen pro signál z MM přenosek gramofonů a je u něj zemnící kolík, uvnitř něj pak i infrasonický filtr), jsou tu i dva vstupy digitální v podobě optiky a dva koaxiální. Poslední samostatný cinch slouží jako sdružený subwooferový výstup. V pravidelných intervalech je na zadním panelu rozložena trojice antén - jedna slouží Bluetooth a dvě Wi-Fi. Zesilovač umí pracovat se standardem Chromecast a dá se tak ovládat třeba jako součást širšího domácího elektronického vybavení pomocí aplikace Google Home.
NAD C 338 stojí na hybridních modulech s "Hybrid Digital Amp Technology" - jde o čistě digitální obvody pracující ve třídě D, postavené na spínaném napájení s variabilní modulační frekvencí a zakázkově upravených modulech Hypex UCD (Universal Class D), které obecně patří k tomu nejlepšímu, co si v "digitálu" můžete pořídit. NAD se chlubí, že toto řešení je natolik optimalizované, že má téměř bezchybnou regulaci napětí.
Koncové stupně C338 umí dodat trvale 50 Wattů na kanál (platí pro 4 i 8 ohm), krátkodobě pak zvládnou i 90, respektive 150 Wattů (8, respektive 4 ohmy), či chcete-li 18 Ampér. Celkové harmonické zkreslení dle specifikací nepřekračuje 0,03% (při výkonu od 250 mW do 50 Wattů do libovolné zátěže), odstup signálu a šumu pak činí 98 dB (při 1 W do 8 ohm). Tlumící faktor činí 300. Digitální část umí pracovat se vstupním signál s rozlišením až 24 bitů / 192 kHz. ( Recenze převzata z portálu Hi-Fi Voice, autor Daniel Březina )
Leave a Reply