Nejlepší herní konzole nejen do ruky pro děti i dospělé ukáže porovnání

Život hrou. Kéž by toto heslo platilo doslova. Žilo by se hned o poznání lépe. Ale s příchodem technologií toto vyhlášení rozhodně není až tak marné. Hry jsou přece způsobem, jak se originálně zabavit a dopřát si pohodlný relax mimo realitu.
Od hliněných tabulek na piškvorky přes Člověče nezlob se, tamaguči až po moderní herní konzole. Doba opravdu jde kupředu a určitě nám dáte za pravdu, že se širší nabídkou je i složitější výběr. My vám dnes nabídneme článek, ve kterém vám představíme nejlepší herní konzole a zároveň vám poradíme, podle čeho vybírat.
Dělení herních konzolí
Před samotným výběrem je dobré vědět, z čeho vlastně můžete vybírat. Herní konzole se totiž dělí nejen podle výrobců Mircosoft, Sony a Nintendo. Základním dělením, které je pro uživatele nejdůležitější, je konstrukční provedení. Herní konzole se tedy dělí na dva typy.
Stolní herní konzole – bez toho, abychom rozebírali všechny technologické aspekty, je jasné, že tzv. stolní konzole jsou nepřenosné. To znamená, že mají svoje pevné místo . Samotné zařízení s DC/DVD mechanikou je připojené k televizoru nebo monitoru .
– bez toho, abychom rozebírali všechny technologické aspekty, je jasné, že tzv. stolní konzole jsou nepřenosné. To znamená, že . Samotné zařízení s DC/DVD mechanikou je . K němu jsou připojené herní ovladače (joystick, gamepad) drátovou nebo bezdrátovou formou. Dnes už běžně tyto konzole poskytují připojení k internetu , kde můžete hrát hry, respektive si je odtud stahovat (cloud). Těmito konzolemi jsou dnes například Playstation 4 Pro od Sony, Xbox One S od Microsoftu nebo konzole Wii U od Nintenda, která svůj prodej už oficiálně ukončila.
(joystick, gamepad) drátovou nebo bezdrátovou formou. Dnes už běžně tyto konzole poskytují , kde můžete hrát hry, respektive si je odtud stahovat (cloud). Těmito konzolemi jsou dnes například od Sony, od Microsoftu nebo konzole od Nintenda, která svůj prodej už oficiálně ukončila. Přenosné herní konzole – známe i jako konzole do ruky jsou přenosná herní zařízení, se kterými si užijete spoustu zábavy, kamkoliv se vydáte . Konzole samotná by v zásadě mohla připomínat tablet nebo větší smartphone. Principem však je, že přenosná herní konzole je určená na hraní her .
– známe i jako jsou přenosná herní zařízení, se kterými si užijete spoustu zábavy, . Konzole samotná by v zásadě mohla připomínat tablet nebo větší smartphone. Principem však je, že přenosná herní konzole je . Přizpůsobené jsou tomu i herní prvky a samozřejmě výkon konzole. Přenosné herní konzole disponují také paměťovým médiem, které je u některých možné rozšířit.
Herní konzole jen pro děti?
Tak toto už dávno neplatí. Možná byste se divili, ale průměrný věk hráčů, kteří používají herní konzole, je v rozmezí 27–30 let. Naše ratolesti jsou tak v zásadě menšinou. Herní konzole je zařízením, které se těší obrovské popularitě. Oproti počítačům se herní konzole využívají jen na hraní, takže je možné přesně určit, kolik reálných hráčů tato platforma má. V USA například až 70 % hráčů hrává hry na konzolích.
Rozhodně tak herní konzole nepatří jen do dětských rukou. Oblibě se u „starších“ hráčů těší především sportovní hry jako FIFA, NHL nebo bojové sporty v podobě UFC (MMA) nebo WWE (wrestling). Také jsou to však válečné hry a masové online RPG hry, například Call of Duty, Gears of War, Battlefield a podobně.
Konektivita herní konzole
Konektivita stolní herní konzole k vizuálnímu zdroji (zařízení) je nezbytná. V případě Sony Playstation 4 Pro nebo Xbox One S připojujete dané zařízení k monitoru nebo televizoru prostřednictvím HDMI výstupu. Klasické Nintendo Wii pro změnu tímto výstupem nedisponuje, takže je nutné dokoupit adaptér. Nová generace Nintendo Wii U už ano.
S konektivitou souvisí také ovládací prvky zařízení. Tady je základem gamepad, který je součástí balení. Obvykle jde o jeden ovladač, a proto, když si hru na herní konzoli chtějí užít vícerí, je nutné gamepady dokoupit. Cena se liší v závislosti na výrobci i různých provedeních ovladačů. Gamepad k Playstation 4 Pro – Sony Dualshock 4 V2 stojí přibližně 900 korun. K Xbox One S koupíte ovladač od 1000 korun. Ovladače jsou buď propojené kabelem nebo jsou už bezdrátové.
Připojení k internetu
Herní konzole, ať jde o stolní, nebo přenosné, je možné připojit na internet prostřednictvím WiFi signálu. Buďto můžete na internetu surfovat, nebo máte přístup do cloud úložiště, které vám poskytuje výrobce, a tam si můžete vybírat hry, sledovat filmy a podobně.
Porovnání stolních konzolí
Nejlépe vám poradíme, když jednotlivé konzole porovnáme, a vy sami uvidíte, který druh konzole je právě pro vás ten nejlepší. Všeobecně jsou konzole zastoupené třemi nějvětšími výrobci a těmi jsou Microsoft, Sony a Nintendo.
Která konzole je nejlepší? Tento souboj svádějí dva giganti. Playstation 4 Pro od Sony a Xbox One od Microsoft. Každý hráč má vlastní preference, každý fandí něčemu jinému. Byla by hloupost tvrdit, že tato konzole je jasně lepší než ta druhá. V případě techto konzolí je to opravdu těžké. V něčem má navrch Playstation a v něčem pro změnu Xbox One. Ale z našeho porovnání možná budete mít jasněji.
Playstation 4 Pro vs. Xbox One S
Výkon/Grafika
V případě tohoto parametru můžeme oficiálně prohlásit, že Sony má navrch. Herní konzole PS 4 Pro zaznamenala oproti své předešlé verzi vysoký nárůst, co se týká samotného výkonu grafického čipu (z 1,84 TFLOPS na 4,2 TFLOPS), což do vysoké míry ovlivňuje i grafiku a hlavně plynulost hry. Xbox One v tomto případě tahá za kratší konec. Jednoduše, herní konzole PS 4 Pro vám bez problémů vykreslí obraz v kvalitě 4K, což Xbox One nedokáže právě kvůli nižšímu výkonu. Samozřejmě, rozdílu si možná ani nevšimnete v případě, že nedisponujete televizorem se zobrazením 4K obrazu.
U grafiky můžeme připomenout, že obě konzole podporují HDR rozsah, což zabezpečuje plynulý obraz při hraní her. PS4 má však v této oblasti výhodu v tom, že díky vyššímu výkonu dokáže zajistit vyšší snímkovou frekvenci. Někdo by namítal, že i Xbox One S má 4K kvalitu obrazu, avšak pouze jako Blu-ray přehrávač.
Paměť
V tomto případě jde o boj, který zřejmě nemá konce. V případě paměťového systému je porovnání skutečně náročné. PS4 Pro disponuje 8 GB GDDR5 pamětí, ale zároveň je vylepšená ještě o 1 GB pomalé DDR3 paměti, čímž se rapidně navýšila operační paměť, se kterou konzole pracuje. Naopak Xbox One S pracuje s pomalejší pamětí DDR3 s kapacitou 8 GB. Opět by se tak zdálo, že PS4 Pro přišlo s mnohem lepším vylepšením.
Úložiště
Pro někoho nepodstatný údaj, protože vždy je možné paměť navýšit pomocí externího HDD. Xbox One disponuje 8 GB eMMc NAND Flash úložištěm, které má kapacitu na ukládání obsahu 1 nebo 2 TB. PS 4 Pro rozhodně nezaostává, také nabízí úložiště s kapacitou 1 TB.
Příslušenství
Při koupi PS4 Pro je samozřejmostí jeden gamepad, sluchátka s mikrofonem a USB/HDMI kabely, samozřejmě manuál a ostatní příručky. Xbox One S potěší gamepadem, sluchátky s mikrofonem a senzorem pro Microsfot Xbox One Kincet 2.0. Pozor, samotný Kinect je nutné dokoupit. Samozřejmostí v případě PS 4 Pro je i virtuální realita nebo Playstation Move, pohybový ovladač. Tyto doplňky je však také nutné dokoupit.
Herní tituly
Microsoft vs. Sony v tomto případě nabízejí vlastní medicínu. Každý z nich zaujme herními tituly, které si občas mohou vzájemně závidět. U Xbox One S je to například titul Crackdown, Forza či Gears of War. Na druhé straně barikády je slavný Killzone Shadow Fall, Horizon nebo God of War.
Sony PlayStation 4 Pro 1TB ✔ NÁŠ TIP Technické parametry: Paměť - 8GB GDDR5, Pevný disk - 1 TB, CPU - x86 64bit AMD Jaguar, 8 jader, GPU - 4,2 TFLOPS, AMD založená na nové generaci Radeon Podle slov výrobce jde o nejdokonalejší konzolu na světě s mimořádně výkonným systémem. Stylový design, dokonalá grafika, rychlost, perfektní zážitek, intuitivní ovládání pomocí bezdrátového ovladače. I to z ní činí aktuálně nejprodávanější herní konzoli na Heurece. Tento model se dokonce pyšní i oceněním Produkt roku 2018! Samozřejmostí je připojení k domácí WiFi sítě a možnost streamování her na PC, Mac, PS Vita či Sony Xperia. PS 4 Pro umožňuje vysílat živě přes Youtube, DailyMotion i Twitch, či sdílet zážitky na Facebooku a Twitteru. Zobrazit více infoOtevřít cenový srovnávač Zobrazit více infoOtevřít cenový srovnávač
Microsoft Xbox One S 1TB Technické parametry: osmijádrový procesor AMD Jaguar; 8 GB super-rychlé DDR3 paměti RAM; 32 MB ESRAM ultra-rychlé procesorové paměti; Pevný disk - 1 TB Elegantní štíhlý design, příjemná cena a špičkový výkon. Finalista soutěže Produkt roku 2017 je zatím nejdokonalejší konzolou od Microsoftu. Vychutnejte si realistický herní zážitek díky technologii Vysokého dynamického rozsahu (HDR) a 4K Ultra HD rozlišení. S Xbox One S máme možnost streamovat 4K videa z různých služeb, ale také sledovat Blu-ray filmy v Ultra HD rozlišení. Funkce HDMI pass-through umožňuje spustit a sledovat televizní vysílání prostřednictvím konzoly Xbox. Zobrazit více infoOtevřít cenový srovnávač Zobrazit více infoOtevřít cenový srovnávač
Nintendo Wii U
Stolní konzole v porovnání s předcházejícími dvěma konkurenty výrazně ztrácí po grafické i výkonnostní stránce. Oproti staré generaci Wii přichází s novým druhem ovládání. Místo klasického gamepadu dostanete do ruky ovladač, který má ovládací prvky po obou stranách a vypadá trochu jako tablet. Výhodou už je, že disponuje HDMI výstupem. Ovládání tak probíhá za pomoci 6palcového dotykového displeje a pohybového senzoru. Některé hry je možné hrát dokonce i na samotném ovladači bez připojení k TV.
Nintendo už dávno nemyslí na konkurenční boj, ale snaží se zaujmout celou rodinu hravostí. Wii potěší především širokou dostupností různých her. Klasické hry jako Zelda, Donkey Kong či Mario jsou klasikou, která nikdy neomrzí. Konzola však má v základu jen velmi malou paměť 8 GB. Při výběru si proto dávejte pozor. Všeobecně však Nintendu chýbějí zajímavé herní tituly, jakož i výkon.
Přenosné konzole – herní konzole do ruky
Přenosné herní konzole jsou perfektním společníkem na dlouhé cesty a poskytnou zábavu opravdu na dlouhé a dlouhé hodiny. Prioritně jsou jejich výhodou rozměry, které vám umožňují je sbalit doslova do kapsy a vydat se kam chcete. Tento druh konzolí je převážně využívaný mladší generací hráčů, ale najde si i svoje starší nadšence. Představujeme vám ty nejlepší herní konzole do ruky.
Nintendo Switch V segmentu přenosných herních konzolí je Nintendo oproti konkurenci jednoznačně na koni. Wii U jako hybridní model příliš neuspěl, no a Switch má být jakousi nápravou. Nabízí 6,2 palcový dsiplej s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Procesor získal vyšší výkon a také výdrž baterie by měla být kolem 5 hodin. WiFi je rovněž výhodou. Kapacita úložiště je 32 GB přičemž lze použít paměťovou kartu. Konzolu lze připojit i k televizi za pomoci HDMI kabelu, rovněž můžete využít 3,5 Jack nebo 2 USB porty. Zařízení se nabíjí prostřednictvím dokovací stanice. Ke konzole jsou 2 tzv. joy - con ovladače, které se propojují s konzolou přes bluetooth. Zobrazit více infoOtevřít cenový srovnávač Zobrazit více infoOtevřít cenový srovnávač
Starší modely, které se již neprodávají
Nintendo 3 DS XL Je perfektní herní konzolí, která splní všechny vaše očekávání. Konzola disponuje dvěma displeji. Hlavní displej má velikost 4,88 palce s rozlišením 800 x 240 bodů. Dolní displej má 4,1 palce a rozlišení 320 x 240 pixelů. Nechybí ani stereo reproduktory či možnost WiFi připojení. Paměť je podporována SD / SDHC slotem. Základní paměť má 4 GB. Zajímavostí je rovněž 3DS stylus, kterým můžete ovládat dotykový displej. Rovněž disponuje senzory a 3 kamerami. Výdrž baterie by měla být přibližně 8 hodin v závislosti na typu hry a úrovně jasu. Zobrazit více info Zobrazit více info
Autor článku
Denis Ruščák Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...
Publikováno dne: 10.11.2018
Leave a Reply