Na moderním trhu existuje obrovská škála moderních digestoří od různých výrobních společností. Taková zařízení se liší svou funkčností, rozměry, konstrukčním řešením. Někdy je docela obtížné najít pro sebe ten nejoptimálnější produkt. Nejlepší možností je proto vyhledat kvalifikovanou pomoc profesionálů. Je totiž velmi důležité, jaké parametry je třeba při výběru zařízení zohlednit a také jaké chyby při výběru jsou nejčastější. V této publikaci podrobně zvážíme, jak si vybrat digestoř do kuchyně - odborné poradenství pro vás.
V závislosti na principu činnosti existuje několik typů digestoří:
V první řadě je důležité se rozhodnout, jaký typ těla digestoře bude pro vaši kuchyni tou nejlepší. Dnes jsou v řadě nejoblíbenějších výrobců prezentovány následující návrhy:
Když přemýšlíte o tom, jak vybrat správnou digestoř do kuchyně v soukromém domě, měli byste správně určit požadovanou úroveň výkonu, která se měří v m3 / h. Koneckonců, pokud je potřeba zvolit tento druh zařízení, je lepší, aby odvádělo znečištěný vzduch z místnosti co nejúčinněji. Indikátory napájení by proto neměly být zanedbány.
Výpočtový vzorec je podle odborníků velmi jednoduchý. Kuchyňskou plochu je třeba vynásobit výškou a poté faktorem 12. Toto číslo odráží obecně uznávanou hygienickou normu, která říká, že zařízení by mělo během jedné hodiny vysát každý kubický metr vzduchu v místnosti a mělo by být aktualizováno 12krát. Kromě toho se musíte postarat o rezervu chodu, takže konečná hodnota bude muset být zvýšena o 20%.
Najít správné rozměry digestoře je celkem jednoduché. V tomto ohledu zní rada profesionálů takto: šířka výfukového panelu by měla být o něco větší ve srovnání se sporákem. To je nezbytné, aby špinavý vzduch nestoupal kolem ventilátoru. Dnes je na trhu mnoho zařízení v různých šířkách (od 45 do 90 cm). Ve skutečnosti proto není výběr nejlepší možnosti s ohledem na individuální vlastnosti vůbec obtížné.
Při řešení úkolu, jak vybrat kuchyňský digestoř, se určitě zajímejte o to, jaký typ ovládání zařízení se vám líbí. U moderních jednotek lze parametry nastavovat pomocí senzorového systému, pseudosenzorů nebo mechanických tlačítek. Pokud potřebujete najít levnou digestoř, je lepší zůstat u posledních dvou možností. Pokud rozpočet není omezen přísným rámcem, pak je docela vhodný dotykový odsavač par.
Je vhodné, když je osvětlení pracovní plochy provedeno pomocí lamp umístěných na panelu kapoty. Při výběru jedné nebo druhé techniky mějte na paměti, že takové podsvícení by mělo být velmi kvalitní, neměli byste šetřit peníze a brát nejlevnější možnosti. Je lepší, když je reprezentován LED nebo halogenovými žárovkami, protože takové světelné zdroje poskytují lepší světelný tok. A tento parametr je při vaření velmi důležitý.
Při výběru odsavače par a péči o domácí pohodlí chceme, aby byl vždy tichý. Proto si před nákupem nezapomeňte prokonzultovat a ověřit údaje v technickém pasu týkající se vámi zvoleného řešení. Zvažte následující úrovně hluku:
Pokud potřebujete tichý kuchyňský digestoř, nejlepším řešením by byly hodnoty nepřesahující 45 dB.
Tento parametr je nesmírně důležitý, protože na jeho výběru závisí složitost nebo jednoduchost každodenní údržby digestoře. Nejjednodušší způsob, jak odstranit nečistoty a mastnotu, je vyčistit povrch smaltu. Takový materiál je také dobrý pro svou nízkou cenu, stejně jako vynikající spolehlivost a trvanlivost. Dražší je nerez. V interiéru kuchyně vypadá velmi efektně a zaujme také dlouhou životností. Za nejdražší je považováno tónované sklo. Tento materiál vypadá velmi atraktivně, ale je příliš pracný v každodenní péči.
Mezi dalšími parametry moderních digestoří byste měli věnovat pozornost následujícímu:
Při výběru vysoce kvalitního modelu věnujte pozornost produktům vyráběným předními světovými společnostmi. Tyto firmy používají vysoce kvalitní materiály a inovativní technologie, které v konečném důsledku výrazně prodlužují životnost digestoře.
V kuchyni se bez digestoře neobejdete. Při výběru nejlepší možnosti nezapomeňte vzít v úvahu:
Jedině tak si pořídíte dobrý spotřebič, který potěší nejen svým vzhledem, ale také udělá vzduch uvnitř kuchyně svěží a čistý.
Při instalaci stropní digestoře pro ostrůvkovou kuchyni ji musíte připojit k hornímu horizontálnímu kanálu. Jak je uvedeno výše, nedoporučuje se zmenšovat jeho průměr. Z tohoto důvodu, a aby nedošlo ke snížení výšky stropů, jsou na takových místech instalovány cirkulační modely.
Tato úprava je zpočátku umístěna uvnitř pouzdra, proto je při zběžném pohledu zcela neviditelná. Po zapnutí se tlačí ven, plní své funkce. Minimální prostorové nároky jsou jasnou výhodou. Ale metoda bočního nasávání vzduchu snižuje účinnost systému. Je třeba také poznamenat poměrně vysokou složitost konstrukčních mechanismů, která zpočátku zvyšuje náklady na technické výrobky.
Díky tomuto uspořádání se zjednoduší volný přístup k varné desce a sníží se pravděpodobnost zranění. Velká volná plocha se dobře hodí pro úspěšnou realizaci různých designových nápadů. Tato technika vypadá harmonicky v ultramoderní.
Nejjednodušší způsob, jak zjistit rozměry kupolových konstrukcí nebo jiných zařízení s horizontálním uspořádáním. Rozměry digestoře pro tento typ digestoře podél obrysu pracovní plochy musí přesahovat rozměry varné desky. Samozřejmě nesmíme zapomínat na pokles účinnosti s rostoucí vzdáleností mezi těmito technickými zařízeními.
Rozměry vestavné digestoře jsou vybírány v souladu s parametry kuchyňského nábytku. Obchodní podniky používají následující rozložení výrobků na šířku v cm: 45; 50-52; 55-60; 65-70; 75-85; 90 a více.
V průvodní dokumentaci jsou uvedeny přesné rozměry digestoře spolu s krabicí. Poskytují údaje o doporučené vzdálenosti k /. Nesnižujte jej, aby nedošlo k poškození zařízení.
Tento materiál nejen dokonale vypadá. Je vysoce odolný vůči různým vnějším vlivům. Sklo neabsorbuje vlhkost, nečistoty a pachy. Rychle se čistí pomocí nejjednodušších čisticích prostředků. Jedinou nevýhodou je nízká odolnost proti nárazu. Ale je jasné, že při přetrvávající touze může být jakýkoli povrch v kuchyni poškozen dostatečně silným mechanickým působením. Při běžném zacházení si takové povrchy zachovají svůj bezvadný vzhled po celá desetiletí.
Samostatné funkční a dekorativní prvky tohoto typu techniky jsou vytvořeny z plastů a různých slitin. Pro kompenzaci nedostatků a správné využití výhod se v konstrukcích používají kombinace více materiálů. Ocelové výrobky chrání proti korozi nátěrem. Speciální impregnace zlepší stabilitu dřevěných dílů.
V současné době musíme přiznat nedostatek přesných standardů v této oblasti. Po prozkoumání relevantního segmentu trhu lze získat různé údaje o výkonu. Někdy průvodní dokumentace uvádí hodnoty získané za ideálních podmínek bez připojení potrubí. Vypadají solidně, ale nejsou dostatečně informativní.
Je lepší, když existuje odkaz na určité normy. Pro země Evropské unie platí normy EN 60704-3 a 61591. V souladu s nimi se laboratorní měření provádějí při připojení zařízení na potrubí vhodného průměru s jedním otočením o 90° o délce 2 m (při výstup).
Výsledná hodnota je opravena s ohledem na následující faktory:
Dodatečně se upřesňuje způsob provozu kuchyňského prostoru, jeho blízkost k ostatním místnostem. Pokud je necháte často otevřené, zvýší se tím celková hlasitost. Určitá zásoba se bude hodit pro rychlé vyjmutí dítěte v nouzových situacích.
Výsledek mi pošlete na mail
Výběr filtru pro kuchyňskou digestoř
Takové produkty se používají v první fázi čištění v domácím a profesionálním vybavení. Vytvářejí jakési objemové labyrinty, které nevytvářejí velké překážky pohybu vzdušných proudů. To však postačuje pro ukládání tukových usazenin na povrchu prvků. Když se zašpiní, čištění se provádí ručními metodami nebo c. Pro zajištění dlouhé životnosti byste si měli pořídit nerezový tukový filtr digestoře.
Výše uvedené funkce plní jednorázové kazety vyrobené z vycpávkového polyesteru, akrylu, netkané textilie a dalších syntetických materiálů. Nemyjí se, ale po kontaminaci se nahrazují novými produkty.
Tělo takových výrobků odpovídá přistávacím rozměrům určité techniky, které je třeba vzít v úvahu při výběru. Někteří výrobci používají čtvercové a jiné jedinečné tvary, aby zabránili kompatibilitě s konkurencí. Uvnitř se nalévají nejen sorbenty (uhlí), ale i další plniva, jsou instalovány další volumetrické filtrační prvky. Nejlepší vzorky jsou schopny zadržet nejen mechanické nečistoty, ale i pachy a mikroorganismy.
Pro vaši informaci! Některé modely digestoří mají speciální světlo / zvuk signalizace. Ta informuje o nutnosti výměny nebo čištění filtrů. Musíte vědět, že taková zařízení nefungují z hlediska skutečného množství znečištění, ale z hlediska času. Odpovídající intervaly jsou nastaveny přibližně podle výsledků průměrných statistických údajů. Opravy by měly být provedeny s ohledem na skutečný provoz.
Zařízení pro ovládání zařízení
Na fotografii je příklad jednoduchého, ale docela funkčního a pohodlného ovládacího systému. K dispozici jsou dotyková tlačítka, která jsou citlivá na lehký dotyk. Zahrnují jednu ze tří rychlostí ventilátoru, vestavěné lampy. Absence pohyblivých částí a těsnost krytu zvyšují spolehlivost. Taková technika při použití vysoce kvalitní základny prvků zůstane funkční po dlouhou životnost. Podsvícení usnadňuje ovládání a ovládání režimů. Rovný povrch se snadno čistí od nečistot.
Tato fotografie ukazuje příklad multifunkčního zařízení. S ním můžete plynule upravovat rychlost ventilátoru pro jemné doladění. Po aplikaci nastavte požadované spínací intervaly.
Jak nainstalovat digestoř v kuchyni: obecné zásady a podrobné pokyny
Přesná rozhodnutí se přijímají s přihlédnutím k návrhu vybavení, nábytku, velikosti místnosti a dalším funkcím. Níže jsou uvedena obecná a univerzální doporučení, která by měla být zvážena ve většině případů.
Projekt instalace průtokového zařízení by měl začít kontrolou ventilačních kanálů.
V jaké výšce zavěsit digestoř se rozhoduje s ohledem na několik faktorů. Minimální vzdálenost od povrchu plynových / elektrických sporáků je 75/65 cm. S nárůstem vzdálenosti o více než 85 cm se výrazně snižuje účinnost odstraňování znečištěného vzduchu z pracovního prostoru. Příliš nízká poloha zničí techniku a naruší provádění kulinářských operací.
Související článek:
Instalace vám zpříjemní pobyt v této místnosti. V našem přehledu budeme studovat vlastnosti jednotlivých modelů a vlastnosti jejich instalace, což umožní důstojnou volbu mezi různými nabídkami na trhu.
Jak bezchybně zavěsit digestoř nad plynový sporák
Následující tabulka ukazuje technologii montáže:
Fotografie Akce, komentáře
Autor projektu zvolil nakloněný model. Standardní sada obsahuje dva kanály, které jsou dostatečné pro velké výšky potrubí.
Po změření vzdálenosti k římse se ukázalo, že stačí použít pouze jeden takový díl. Absence spojů zlepšuje estetiku a zajišťuje strukturální pevnost.
Podle normy lze výšku digestoře nad plynovým sporákem snížit na 55 cm, protože v tomto případě je instalována nakloněná konstrukce. Ale v praxi je nutné použít omezení uvedená v oficiálních pokynech výrobce.
Jednotku s ventilátorem nelze instalovat výše, protože je k ní připevněna jednotka adaptéru (na fotografii označena šipkou).
V liště pouzdra jsou vytvořeny 4 otvory pro upevnění pomocí háčků. Použijte vše, abyste zajistili, že dostatečně těžký blok bude bezpečně držet na svém místě
Označení se používá pro následnou instalaci spojovacích prvků.
Pomocí elektrického nářadí se do nástěnného panelu vyvrtají otvory požadovaného průměru (v této verzi - 8 mm). Je bezpodmínečně nutné se ujistit, že ve zdi nejsou skryté elektrické rozvody.
K vytvoření použijte vrták příslušného typu s tvrzeným hrotem. Elektrické nářadí se přepne do režimu „šoku“, aby se urychlil pracovní postup.
Pravidelné čištění stavební suti pomocí aplikace přijde vhod.
Do otvorů se zatloukají hmoždinky. Tyto výrobky jsou zapuštěny se speciální tryskou pro pevné upnutí panelu a pevnější fixaci. Jsou do nich zašroubované.
Před zavěšením zařízení - odstraňte přepravní fólii z povrchu nábytkových konstrukcí.
Dále zkontrolují, zda vytvořený upevňovací systém odpovídá parametrům digestoře. Při provádění příslušných manipulací je technika držena tělem bez použití nadměrné síly na skleněné části.
Pomocí vodováhy můžete ověřit, že je vodorovné vyrovnání přesné, a poté utáhnout hlavní a pomocný šroub. Pro přístup ve ztížených podmínkách se používají speciální nástavce.
Sbírejte přechodový uzel. V této sadě jsou všechny komponenty součástí balení. Zkontrolujte funkci zpětného ventilu.
Po připojení částí vzduchovodu k hlavnímu kanálu připojte napájení, nainstalujte krabici.
Dále vyjměte tukový filtr, uvolněte přístup dovnitř. Zevnitř je box navíc zajištěn šrouby, aby nedocházelo k drnčení při běžícím ventilátoru. Toto je vlastnost konkrétního modelu.
V konečné fázi kontrolují činnost dotykových ovladačů a dalších funkčních součástí zařízení.
Pro vaši informaci! Tato příručka popisuje, jak správně nainstalovat digestoř na plynový sporák, s ohledem na zvláštnosti určitých konstrukcí. Při instalaci jiných modelů je třeba dodržovat oficiální doporučení příslušného výrobce.
Aktuální hodnocení kuchyňských digestoří: přehled trhu s komentáři
Chcete-li zjistit, která digestoř je lepší koupit do kuchyně, musíte vzít v úvahu informace uvedené v komplexu. Praktické úvahy doplňují estetické preference. Důležitý je růst uživatelů, frekvence a objem práce v kuchyni. V některých situacích budete muset vzít v úvahu zvláštnosti svých oblíbených kulinářských receptů.
Hood Krona se spotřebitelskými recenzemi
Jak potvrzují recenze, tato technika je schopna bezchybně plnit své funkce. Vysoký výkon (spolehlivost) zajišťují 2 elektromotory. Kladné hodnocení si zaslouží ocelové pouzdro, promyšlený systém výsuvného mechanismu.
Modelka Maximální produktivita, kubické metry/hod Výkon elektrického pohonu, W Šířka, cm cena, rub. Krona Kamilla 600 Inox 550 2 × 90 60 5900-6200
Pojďme se tedy dozvědět více o tom, jak vybrat nejlepší vestavnou digestoř do vaší kuchyně.
Hlavní parametry
Jako prvek domácích spotřebičů má každý model digestoře své vlastní vlastnosti, které je někdy velmi obtížné okamžitě pochopit.
Abyste si nezacpali hlavu zbytečnými informacemi, doporučujeme věnovat pozornost především takovýmto parametrům.
Krytá oblast
Je velmi důležité, aby model, který si vyberete, „vytáhl“ oblast vaší kuchyně. Jinými slovy, doporučuje se dát přednost digestoři, jejíž výkon bude stačit k „vyhnání“ vzduchu v místnosti za 5-10 minut.
Za tímto účelem si objednejte model, u kterého je doporučená plocha o 10-20% vyšší než čtverec kuchyně.
U mnoha výrobců je tento ukazatel okamžitě uveden v popisu produktu, takže jej nemusíte počítat ručně.
Šířka výfuku
To je jedna z klíčových charakteristik z následujících důvodů.
Za prvé, vaše nová digestoř by neměla být užší než odpovídající varná deska, na kterou bude instalována.
Pokud je užší, tak veškerá vlhkost a tukové částice, které měly jít do digestoře, se usadí někde na bočnicích nebo i na fasádách nábytku.
Za druhé, vzhledem k tomu, že je vestavěná, musíte znát její rozměry s milimetrovou přesností a poskytnout je projektantovi, který připravuje projekt kuchyně.
Regulace výkonu
Může se hodit v nejrůznějších situacích. Je to velmi výhodné, když je možné zapnout digestoř na nízký výkon, například při vaření vajec nebo něčeho jiného a mírně "nádobí".
Pokud zase smažíte maso nebo řízky, jakýkoli masový pokrm s česnekem nebo cibulí, pak budete určitě potřebovat plný ventilační výkon. U některých modelů je proto gradace režimů, která, věřte, nebudou k ničemu.
Podsvícení
Tato možnost je v zásadě již dostupná pro každý model, může se však lišit jasem, uspořádáním nebo počtem žárovek.
Jak dobře funguje, zda dostatečně osvětluje varnou desku, zjistíte v obchodě s domácími spotřebiči nebo v supermarketu.
Úrověn hluku
Nesmírně důležitý faktor, který se může stát určujícím faktorem při konečném výběru. Faktem je, že hladina hluku digestoře přímo závisí na její síle.
Čím větší je jednotka, tím hlučnější bude pracovat. U zvláště velkých modelů je nesmírně důležité mít takovou možnost, jako je tichý režim.
V opačném případě budou všichni vaši sousedé vědět, že vaříte, a proces vaření se změní na mouku. Dávejte proto pozor na šumové číslo.
V ideálním případě by hladina hluku vestavěného odsavače neměla překročit 55 decibelů.
Typ čištění vzduchu
Existují dva typy: odsávání vzduchu a jeho recirkulace. První případ je klasický, který spočívá v tom, že špinavý vzduch je odsáván a nenávratně odváděn průduchem do ventilačního systému.
Při recirkulaci je tento vzduch hnán přes speciální filtry a po vyčištění je přiváděn zpět do kuchyně.
Digestoře s prvním typem jsou levnější, s druhým dražším jak ve fázi nákupu, tak ve fázi údržby, protože potřebují pravidelně měnit filtry.
Další možnosti
Kromě hlavních ukazatelů byste neměli zanedbávat volitelné možnosti, z nichž každá může nakonec naklonit misku vah ve prospěch toho či onoho modelu.
Proto se před výběrem vestavěné digestoře do kuchyně zeptejte, co je ještě pozoruhodné na produktu, který se vám líbí:
Barva fasády - ihned si můžete vybrat digestoř, která splyne s fasádami vaší kuchyňské linky nebo s nimi jednoduše splyne. Je třeba zmínitže některé modely mají možnost sejmout přední desku kapoty a vyměnit ji za takovou, která bude odstínem, který potřebujete. To je mimořádně pohodlné a velmi praktické a také dělá takovou kapuci neviditelnou a skutečně zabudovanou do skříně;
Čistící filtry jsou v podstatě důležité pouze v případě, že zvolíte model, který recirkuluje vzorkovaný vzduch. U digestoří s konvenčním vývodem je to orientační a není to absolutně zásadní;
Automatizace – prémiové modely nabízejí několik nových vychytávek, které se mohou některým spotřebitelům líbit. Odsavač par může například sám určit, jaký režim výkonu použije. Je také schopen reagovat rozsvícením osvětlení, když se přiblížíte, nebo automaticky začít pracovat při sebemenším náznaku varu atd.
Výhody a nevýhody vestavných digestoří
Na závěr bych vám rád připomněl, jaké jsou výhody a nevýhody tohoto typu digestoří, proč stojí za to zvolit tento druh zařízení a ne kupolovité protějšky.
Profesionálové:
Estetický faktor - díky mechanické schopnosti zasouvání může taková digestoř splynout s interiérem a být neviditelná například pro hosty;
- díky mechanické schopnosti zasouvání může taková digestoř splynout s interiérem a být neviditelná například pro hosty; Úspora místa - jako každé vestavné zařízení zabírá minimum místa a doporučuje se pro instalaci do malých kuchyní;
- jako každé vestavné zařízení zabírá minimum místa a doporučuje se pro instalaci do malých kuchyní; Úspora energie a tichá ... Ve srovnání s jinými modely nespotřebovává mnoho elektřiny a nedělá příliš velký hluk.
mínusy:
Menší výkon - existují samozřejmě velké úpravy, ale většina vestavěných digestoří je stále poměrně kompaktní;
- existují samozřejmě velké úpravy, ale většina vestavěných digestoří je stále poměrně kompaktní; Omezený sortiment - z nějakého důvodu je rozmanitost modelů pro tento typ zařízení o řád menší než u takzvaných kopulových protějšků.
Ať už si vyberete jakoukoli, pamatujte, že u domácích spotřebičů je nesmírně důležitá kvalita zpracování a montáže.
V tomto článku se dozvíte:
Potřebuji vůbec kuchyňskou digestoř
Jaké jsou odrůdy kuchyňských digestoří podle typu a designu
Jak si vybrat digestoř do kuchyně podle velikosti a materiálu výroby
Jak vybrat digestoř podle výkonu a hlučnosti
Odsávací zařízení by mělo být k dispozici, i když ventilace ve vaší domácnosti funguje správně. Při přípravě všech druhů pokrmů totiž budou z kuchyně do dalších místností proudit různé vůně. Než se pustíte do nákupu digestoře, doporučuje se prostudovat všechny prezentované modely. Jedině tak si vyberete perfektní zařízení do interiéru vašeho domova. Přečtěte si v našem článku o tom, jak vybrat digestoř do kuchyně nad sporák.
Co je odsavač par a proč je potřeba
Nezbytným atributem každého moderního domova je kuchyňský digestoř. Mnoho majitelů domů se domnívá, že bez něj není možné vařit. Málokdy však může někdo dát srozumitelnou odpověď, proč je to potřeba. Navíc mnoho spotřebitelů na internetu obecně popírá potřebu odsavače par a považuje to za módní trend, který nás marketéři nutí kupovat. Pojďme zjistit, zda je to tak a k čemu je digestoř do kuchyně.
Nejprve musíte pochopit, co to je. Digestoř je systém skládající se z krytu, motoru, ventilátoru a filtrů. Práce se provádějí na náklady motoru, ventilátor zajišťuje požadovaný tah vzduchu, filtry eliminují mastnotu, saze a všechny druhy pachů. Uhlíkové filtry zároveň eliminují saze a pachy a lapače mastnoty.
Digestoř čistí vzduchový prostor v kuchyni od následujících komponentů:
z produktů spalování plynu;
od nebezpečných látek, které se objevují při vaření;
z nepříjemných pachů;
hořící;
Tlustý;
saze.
Mnozí se setkali s tím, že postupem času v kuchyni, kde používají plynový sporák, strop a stěny zežloutnou, vytvoří se na nich usazenina tuku. Není snadné jej smýt, protože částečky tuku smíchané s prachem, kouřem a špínou pevně ulpívají na povrchu. Není také možné vyloučit tvorbu takového plaku: během vaření se tak či onak objeví mikročástice hoření a tuku. Dostanou se do vzduchu a poté se usadí na stěnách a stropě nejen v oblasti sporáku, ale obecně v celé kuchyni.
Existuje pouze jedna cesta ven: odstranit tyto částice dříve, než dopadnou na určité povrchy. Za tímto účelem je digestoř instalována v kuchyni nad sporákem.
Ne každý má rád aroma, které se při vaření šíří kuchyní. Například ryba moc nevoní. Digestoř nad kamny je schopna eliminovat jakýkoli zápach. Jeho umístění ve studiích, stejně jako v domech v Moskvě, kde je kuchyně kombinována s obývacím pokojem nebo jídelnou, je relevantní.
Mastnota by se neměla usazovat na nábytku a površích. Kuchyňský nábytek si samozřejmě budete moci vyčistit, protože je vyroben z omyvatelných materiálů. Ale pohovka v obývacím pokoji se může zhoršit. Potřeba použití digestoří nad sporákem ve studiových apartmánech je zřejmá. Použití tohoto zařízení v kuchyni navíc učiní prostor čistším: na nábytku a stěnách už nebude mastnota.
Vše výše uvedené potvrzuje: digestoř nad sporákem je povinným atributem v každém domě. To platí zejména pro studia a apartmány, kde je kuchyně kombinována s obývacím pokojem nebo kde nejsou kuchyňská dvířka. Koneckonců, mnoho majitelů bytů se rozhodne odstranit dveře: tímto způsobem se užitečný prostor rozšiřuje a je snazší pohybovat se po domě.
Typy odsavačů par, jejich výhody a nevýhody
Kombinované digestoře jsou obdařeny výhodami a nevýhodami výše popsaných modelů. Budete muset nainstalovat vzduchové kanály, i když režim odsávání vzduchu budete používat jen příležitostně. Stejně tak budete muset vyměnit filtry, i když při přípravě šálku aromatické kávy použijete režim recirkulace. Ale při nákupu takové digestoře do kuchyně si vždy můžete zvolit provozní režim sami. Kromě toho dochází k úspoře zdrojů zařízení díky vyrovnávání zátěže.
Jak probíhá čištění vzduchu v zařízení, které je napojeno na vzduchotechnické potrubí?
Nejprve se znečištěný vzduch dostane do vysoce čistého filtru. Nachází se ve spodní části pouzdra. Právě v něm se usazují nečistoty a saze.
Poté se zapnou ventilátory.
Odpadní vzduch vstupuje do vzduchového potrubí umístěného v horní části digestoře. Odvádí se ven nebo do větrací šachty.
Filtry do digestoře
Jak si vybrat digestoř do kuchyně nad sporákem, přišli jsme na to. Filtry v této věci jsou ale také důležité, liší se v mnoha ohledech. Správným výběrem filtru zajistíte optimální čištění vzduchu a stabilní provoz zařízení, které bude pracovat na plný výkon. Jaké typy filtrů jsou na trhu k dispozici? Jak je správně vybrat?
V první řadě je třeba říci, že existují jemné filtry, stejně jako filtry na zachycování tuku. Pak jsou již klasifikovány podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.
Kov. Vyrobeno z perforované fólie, jemné kovové síťoviny. Jedná se o rozpočtový filtr, který není třeba vyměňovat, přičemž jeho životnost je stejná jako životnost digestoře (za předpokladu šetrného používání). Hlavní výhodou tohoto filtru je, že jej lze čistit např. v myčce nádobí za použití jemných chemikálií. Syntetický. Tento filtr bude nutné vyměnit, jakmile se zašpiní. Nepochybnou výhodou je minimální hlučnost digestoře. Nevýhodou je, že budete muset pravidelně utrácet peníze za nákup nových filtrů. V opačném případě se výkon odsavače sníží a spotřeba energie se zvýší. Karbonický. Ideální pro jemné čištění, ale jeho cena je poměrně vysoká. Vyrobeno ve formě dlouhého filtru s přihrádkou obsahující aktivní uhlí. Je to on, kdo zachytí nejmenší částice prachu, nepříjemné pachy. Uhlí se často mísí s ionty stříbra, kationty atd. Je nutná pravidelná výměna uhlíkového filtru - každé 3-4 měsíce. To znamená, že musíte být připraveni na dodatečné náklady, zatímco náklady na uhlíkový filtr jsou vyšší než na syntetický. Pokud takový filtr nevyměníte déle než 4 měsíce, digestoř nad kamny začne znečišťovat vzduch.
Jak si vybrat správný kuchyňský digestoř nad sporákem v soukromém domě nebo bytě? Většina kupujících preferuje digestoř s výfukem, doplněnou o uhlíkový filtr. Takové zařízení umožňuje eliminovat výpary, mastnotu a nepříjemné pachy.
Jak vybrat digestoř v kuchyni nad sporákem podle typu
V první řadě volíme typ těla digestoře. V prodeji najdete zařízení následujících typů:
pozastaveno;
kupole;
vestavěný;
domino;
roh;
ostrov.
Jak vybrat digestoř do kuchyně nad sporák, abyste byli s nákupem spokojeni? Většina spotřebitelů dává přednost klasice - závěsnému modelu, který se dokonale hodí do každého interiéru moderního domova.
Jeho tělo je instalováno přímo nad varnou deskou pod skříňkou. Jedná se o rozpočtový model, který se snadno instaluje. Výkon takové digestoře však není nejvyšší, protože zařízení pracuje v režimu recirkulace. Pokud máte malou kuchyň o rozměrech 6 m 2, doporučujeme věnovat pozornost právě této možnosti.
Kopulovitý odsavač par se skládá z těla deštníku a trubky, navenek vypadá jako krb s komínem. Proto se někdy takové modely nazývají krby. Kopulový odsavač par musí být připojen k vzduchovému potrubí, navíc je to poměrně nákladná technika. Ale vypadá velmi přitažlivě. Za zmínku stojí, že výkon krbových odsavačů je vyšší.
Jak vybrat digestoř nad sporákem, pokud neustále vaříte nebo máte velkou kuchyň a varnou desku? Klidně si pořiďte kupolovou digestoř, která se stane skutečnou ozdobou interiéru. Široká škála těchto zařízení vám umožní vybrat si nejvhodnější model, jehož náklady vám budou vyhovovat. Komínové digestoře jsou horizontální i šikmé.
Vestavný odsavač par je umístěn ve skříňce nad sporákem nebo v ozdobné kopuli, která je napojena na potrubí.
Hlavní výhodou takové kapuce je, že je skrytá před zraky. A protože tyto modely nemají dekorativní povrchovou úpravu, jejich cena je mnohem nižší.
Domino je odsavač par, který se objevil poměrně nedávno - v roce 2016, ale již si získal oblibu mezi spotřebiteli. Montuje se do pracovní desky. Když začnete vařit, stačí ji vysunout.
Cena takového ultramoderního modelu bude několikrát vyšší než cena standardních digestoří. Výkon domino je navíc nízký, což znamená, že tento typ digestoře lze použít pouze v malých kuchyních.
Kromě tradičních vestavných digestoří jsou na trhu digestoře stahovací (teleskopické). Na vaše přání je lze zvětšit na rozměry varné desky. Kopule i vestavěná digestoř jsou prezentovány ve formě rohových a ostrůvkových modelů. Ty jsou namontovány ke stropu nad deskou v ostrůvkovém stole.
Takové digestoře jsou jak cirkulační, tak proudové, které odvádějí vzduch. Rozdíl oproti ostrůvkové digestoři je v tom, že ji můžete v případě potřeby spustit ke sporáku. Dalším názvem pro takové digestoře je mobilní.
Ostrovní modely patří do prémiového segmentu, což znamená, že cena výbavy bude vyšší. Ale v takové digestoři jsou použita nejmodernější technická řešení a je vyrobena v ultramoderním designu. Stylový vzhled těchto digestoří bude vyhovovat tomu nejnáročnějšímu interiéru.
Vzhledem k tomu, že tělo je namontováno nad ostrůvkem, lze k němu přistupovat z obou stran. Taková kapuce je vždy vyrobena symetricky, dekorativní prvky lze vidět z jakéhokoli úhlu. Potrubí ostrůvkové digestoře jde přímo nahoru, pak se za falešným stropem vodorovně ohýbá. Tím se zvyšuje hladina hluku zařízení, proto se často používají materiály, které zvuk pohlcují.
Jak vybrat digestoř do kuchyně před sporákem podle materiálu
Chcete, aby byl váš digestoř jednoduchý a nenáročný na údržbu? Pak vybírejte modely ze správného materiálu. Faktem je, že pokud dokážete vyčistit tukové skvrny na jednom povrchu během několika minut, na druhém to bude téměř nemožné. Nejčastěji jsou digestoře vyrobeny z:
plastický;
slitina hliníku;
z nerezové oceli;
tvrzené sklo;
smaltovaná ocel.
Nejoblíbenější modely jsou vyrobeny z hliníkové slitiny.
Péče o takový produkt je poměrně jednoduchá, vystačí si s nejběžnějšími čisticími prostředky. Některé části digestoře lze navíc poslat do myčky.
Nerezová ocel je materiál, ze kterého jsou vyrobeny stylové prémiové digestoře. Tato technika dokonale zapadne do prostoru vaší kuchyně. Nerezová digestoř je nepostradatelná v high-tech kuchyni. Ale nezapomeňte, že péče o takové produkty je poměrně obtížná. Na povrchu zůstanou stopy jakéhokoli dotyku.
Náročná je také údržba digestoří z tvrzeného skla. K čištění takového zařízení budete muset používat domácí chemikálie určené na sklo, které nezanechají na povrchu šmouhy.
Jak určit požadovanou velikost odsavače par
Pojďme zjistit, jak si vybrat digestoř do kuchyně nad sporákem 50 cm nebo více. Rozměry digestoře musí odpovídat rozměrům varné desky. Průměrná šířka desky je 45-90 cm.Proto jsou digestoře vyráběny s takovými rozměry, aby vyhovovaly tomuto rozsahu. V prodeji najdete modely o rozměrech 50, 60, 90 a 120 cm.
Poznámka! Rozměry vestavné digestoře musí být stejné nebo větší než rozměry varné desky. V opačném případě nebude digestoř zvládat povinnosti, které jsou mu přiděleny. Část nepříjemných pachů začne z kuchyně pronikat do dalších místností. Pokud je digestoř o něco větší než sporák, bude schopna zcela absorbovat výsledné saze a pachy.
Kromě šířky počítejte také s výškou uchycení digestoře. Podle všech pravidel by měl být výrobek umístěn ve vzdálenosti 75 cm od plynového sporáku. Pokud máte elektrický sporák, tato vzdálenost by měla být o něco menší - 65 cm. Jedině tak dokáže odsavač odsát všechen znečištěný vzduch a zajistit tak optimální úroveň čištění. Kromě toho se tím odstraní pravděpodobnost vznícení mastnoty, která se hromadí na površích kapoty.
Výběr digestoře do kuchyně nad sporák podle typu ovládání zařízení
V závislosti na způsobu ovládání jsou digestoře rozděleny do následujících typů:
Modely s dotykovým ovládáním. Takovou digestoř můžete ovládat jednoduše dotykem na vybraný sektor. Po dotyku se LED rozsvítí a zařízení začne pracovat. Zařízení s ovládáním tlačítkem. Stiskněte tlačítko odpovídající požadovanému režimu provozu. Digestoře s režimem pseudosmyslového ovládání. Pro nastavení požadovaného provozního režimu se používá mechanický posuvník.
Navíc, pokud potřebujete ovládat zařízení na dálku, můžete si zakoupit model s dálkovým ovládáním. Můžete jej zapnout a vypnout pomocí dálkového ovladače.
Jak vybrat digestoř do kuchyně nad sporák z hlediska výkonu a hlučnosti
Abyste byli s nákupem spokojeni, budete muset vzít v úvahu nejen princip fungování digestoře nebo způsob její instalace. Věnujte pozornost technickým vlastnostem zařízení, protože ty ovlivňují, zda bude použití digestoře pohodlné a efektivní.
Výkon zařízení
Digestoř patří k domácím spotřebičům, to znamená, že má určitou třídu energetické účinnosti, která je symbolicky označena písmeny od A do G. Čím blíže konci abecedy, tím více elektřiny zařízení spotřebuje. Třída spotřeby energie ostrůvkových digestoří tedy bude vyšší ve srovnání s miniaturními vestavnými. Jejich výkon obvykle začíná od 270 W nebo více.
Na obalu nebo v návodu k digestoři najdete údaje o roční spotřebě energie (kWh / rok). Tento ukazatel je však uveden v průměru, protože výrobce nemůže vědět, jak aktivně bude spotřebitel zařízení používat.
Nemyslete si, že nejlepší model kapoty může být pouze s výkonným motorem. Není tomu tak vždy. Vyšší výkon znamená vyšší spotřebu elektřiny a vyšší hlučnost. Držte se pravidla: digestoř nad sporákem se musí hodit do vaší kuchyně.
Jak zjistit požadovaný výkon zařízení?
Celková plocha kuchyně by měla být vynásobena výškou stěn.
Výsledná částka se násobí faktorem 1,7, pokud máte elektrický sporák, a faktorem 2, pokud je sporák plynový.
V důsledku toho získáte minimální výkon digestoře pro vaši kuchyni. Připočítáváme 10 % za každý metr délky potrubí, přičemž počítáme od digestoře po větrací okno. Pokud jsou v potrubí ohyby, přidejte také 10 %. Dalších 10% - v rezervě, například pokud se objeví kouř.
Výsledným ukazatelem je požadovaný výkon zařízení, toho se držte při výběru konkrétního modelu. Pokud je výkon nedostatečný, provoz zařízení bude neúčinný. A s přebytkem výkonu budete muset přeplatit za elektřinu.
Úrověn hluku
Jak vybrat digestoř do kuchyně nad sporák 50, 60 cm a více z hlediska hlučnosti? Koneckonců, tento ukazatel je kriticky důležitý. Není neobvyklé, že digestoř má zvýšenou hladinu hluku v důsledku:
příliš velký motor; použití hlučného tukového filtru; nesprávně zvolená konfigurace proudění vzduchu; nevhodně zvolená konstrukce filtru.
Nové modely digestoří samozřejmě postrádají výše uvedené nevýhody. Moderní zařízení pracují s minimální hladinou hluku. Tento parametr si můžete prostudovat v technické dokumentaci produktu při jeho nákupu.
Pro lepší pochopení hluku v dB mějte na paměti, že:
Zvuk z jeviště až na samý konec hlediště je 30 dB.
Klidná hudba - 40 dB.
Hluk v malé kavárně s malým počtem návštěvníků je asi 50 dB.
Hluk hlasu osoby, která mluví vedle vás, je 60 dB.
Hlučnost v MHD - 70 dB.
Hlučnost v kanceláři velké firmy je od 80 dB.
Hluk vznikající při startu letadla je od 130 dB.
130 dB je hladina hluku, při které se nachází práh bolesti pro lidský sluch.
Přípustná hodnota hluku digestoře - ne více než 45 dB. Je jasné, že nejtišší modely budou stát trochu víc, ale vynaložené peníze se rychle vrátí. Je třeba mít na paměti, že hladina hluku by měla být nízká ne kvůli sníženému výkonu, ale kvůli tichému chodu motoru a filtrů.
Jak vybrat ten nejlepší odsavač par do vaší kuchyně? Zařízení by mělo ideálně odpovídat podmínkám použití, rozměrům kuchyně a také požadavkům hostitelky. V miniaturní kuchyni byste tedy neměli instalovat komínový odsavač par nad sporák. Závěsná digestoř s nízkým výkonem není vhodná do velké místnosti. V tomto případě je nejlepším řešením ostrůvková vestavná digestoř. Při výběru modelu zařízení dodržujte pravidlo: digestoř musí být vhodná do kuchyně. Jedině tak si můžete pořídit vybavení, které vás i vaše blízké bude těšit dlouhá léta.
Extra možnosti kapuce
Pokud sníte o tom, že budete mít v kuchyni televizi, která nezabere místo navíc, podívejte se blíže na odsavač par, který takovou funkci má.
Nejlepší výrobci digestoří
Nevíte si rady s výběrem digestoře do kuchyně nad sporák? Pomůže seznam modelů od nejznámějších značek zařízení na čištění vzduchu. Tyto společnosti vyrábějí nejen prémiové produkty, ale také levné modely. Odborníci důvěřují značkám jako Siemens, Bosch, Kronasteel (Krona), Hansa, Gorenje, Elikor, Samsung, které si již dávno získaly celosvětovou popularitu. Digestoře z jejich výroby jsou kvalitní, mají atraktivní design a rozumnou cenu.
Lakonické a funkční - modely od německého výrobce Siemens. Vzhledem k vestavěnému pouzdru lze takovou digestoř úspěšně skrýt v kuchyňské sestavě. Možnosti ubytování (schémata a fotografie) lze nastudovat ve speciálních katalozích. Náklady na kapotu této značky začínají na 12 000 rublech.
Další německá značka - "Koruna" také zůstala na svém vrcholu po mnoho let. Modelová řada je prezentována v podobě 7 kolekcí vysoce kvalitních odsavačů par. Zařízení je vybaveno výkonnými, tichými motory s vysokým výkonem. I s přihlédnutím k takovým charakteristikám jsou modely poměrně rozpočtové - náklady začínají na 3 000 rublech.
Hanza je třetí německou značkou v našem žebříčku, vyrábějící miniaturní spotřebiče s intuitivním ovládáním. Cena modelů začíná od 2 500 rublů.
Pokud máte vysoké požadavky na techniku a rozpočet není ničím omezen, pak věnujte pozornost digestořím od spol. Bosch... Tyto vysoce kvalitní digestoře jsou montovány v Německu s moderním designem. Cena začíná na 5 000 a končí na 35 000 rublech.
Elikor je ruský výrobce, který si také získal důvěru spotřebitelů. Široká škála kvalitního vybavení s různými designy je k dispozici v různých barvách. Náklady na digestoře začínají od 2 500 rublů a dosahují až 30 000 rublů.
Výjimečná kvalita, odolné digestoře značky Samsung ohromí svou moderností a všestranností. Bezvadný výkon nenechá nikoho lhostejným. Průměrná cena za model je 6 000 rublů.
Na sedmém místě v žebříčku digestoře od výrobce Gorenje... K vytvoření těchto inovativních modelů se používají nejmodernější materiály. Proto je tato technika tak milována moderními ženami v domácnosti. Jak vybrat tu nejlepší kuchyňskou digestoř nad sporák, abyste navždy zapomněli na nepříjemný zápach, připalování a mastnotu? Jak již bylo řečeno, potřebujete model rozpočtu? Pozor na techniku značky Gorenje. Ve vaší domácnosti pak bude vždy čistý a čerstvý vzduch. Cena kapuce je od 3 500 rublů.
Buďte vážně s nákupem tak důležitého kuchyňského spotřebiče, jakým je digestoř. Předem si prostudujte všechna pro a proti zvoleného modelu. Jedině tak získáte přístroj, který vyřeší všechny problémy s nepříjemným zápachem v kuchyni. Správně vybraný odsavač par se stane vaším přítelem, díky kterému bude vzduch ve vaší domácnosti čistý a svěží.
Spolupráce s firmou "My repair" je spolehlivá a prestižní. Specialisté, kteří zde pracují, jsou profesionálové na nejvyšší úrovni. Společnost "My Repair" funguje po celé Moskvě a v Moskevské oblasti.
Výběr odsavače par je docela ošemetný. V tomto případě je skutečně nutné vzít v úvahu mnoho nuancí od technických vlastností až po umístění takových domácích spotřebičů. Kromě toho musíte pochopit, jak se jeden druh liší od druhého. Proto existují některá pravidla, která se dnes pokusíme zvážit. V tom pomohou rady profesionálů: jak si vybrat digestoř do kuchyně a jaký typ je vhodný. A podrobné fotografie a video pokyny usnadní tento výběr, jasně ukazují, na co byste měli věnovat pozornost a co není příliš důležité.
Odpověď na otázku „která digestoř je lepší“ je spíše vágní. A nejde o to, že každý z modelů má své klady i zápory. Ještě důležitější je, v jaké místnosti a na jakém místě bude toto zařízení instalováno. Měli byste začít s typy digestoří, které jsou přítomny na regálech ruských obchodů. Jsou tři z nich:
Vložené - takové vybavení je velmi žádané v místnostech s malou plochou a docela se osvědčilo;
- takové vybavení je velmi žádané v místnostech s malou plochou a docela se osvědčilo; Kopule nebo krb. Větší a dražší digestoře. Jejich popularita je dána jejich estetickým vzhledem. Interiér, když je do něj takový prvek zařazen, jako by ožil.
Větší a dražší digestoře. Jejich popularita je dána jejich estetickým vzhledem. Interiér, když je do něj takový prvek zařazen, jako by ožil. Ostrovní digestoře. Vypadají o nic horší než klenuté, ale jejich instalace má své vlastní vlastnosti. Faktem je, že pro instalaci takového zařízení je nutné, aby bylo umístěno odděleně od stěny. Ideální uprostřed místnosti.
Jak funguje kuchyňský digestoř?
Princip fungování takového zařízení je poměrně jednoduchý. A přesto se může model od modelu lišit. Rozlišují se podle typu větrání, které může být průtokové nebo recirkulační. V prvním případě je nutné napojení na systém odvodu vzduchu, zatímco v druhém případě je třeba nainstalovat digestoř bez odsávání c. A tyto vlastnosti jsou způsobeny právě principem jejich práce. Zkusme se s tímto problémem vypořádat.
Digestoře v soukromém domě jsou nejčastěji instalovány průtočné. Navzdory své velikosti jsou skutečně produktivnější a zcela odstraňují kouř a pachy. Zároveň je však nutné instalovat odvzdušňovací ventil pro kuchyňskou digestoř, což není vždy vhodné. Je mnohem jednodušší nainstalovat zařízení bez dalších kohoutků. Digestoře s uhlíkovým filtrem jsou právě takovým řešením.
Související článek:
Mnoho lidí volí, protože pracují tiše a splňují všechny potřebné regulační ukazatele. V naší recenzi vám prozradíme hlavní kritéria pro výběr zařízení a vlastnosti jednotlivých modelů.
Kromě toho se vyznačují svou kompaktností, která je ve spojení s nižší cenou činí poměrně žádanými a oblíbenými. Jejich výkon samozřejmě není tak vysoký, ale do malé místnosti zcela postačuje. Digestoř s uhlíkovým filtrem bez odtoku pořídíte v ceně dvou nebo i vícekrát levněji než průtočná kopule nebo ostrůvek.
Rozdělení kuchyňských digestoří podle typu a vlastností každého z nich
Co je na internetu skvělé, je dostupnost informací o jakémkoli tématu a kdykoliv. A teď to není snadné říct. Kromě technických údajů pro konkrétní model můžete najít spoustu užitečných věcí. Vezměte si například recenze. Určitě vám pomohou, jakou digestoř do kuchyně vybrat. Na nedostatky modelu totiž nikdo neupozorní, dokud jej sám nezačne používat.
Pokud jde o nejvyšší výkon, zde jsou lídry stropní (ostrovní) digestoře do kuchyně. Navíc mají klasický styl, a proto se snadno vejdou do každého interiéru. Mezi nedostatky lze zaznamenat nejen vysoké náklady, ale také složitost instalace. Pokud s takovou prací nejsou žádné zkušenosti, je lepší odmítnout instalaci takového zařízení vlastníma rukama a svěřit práci odborníkům.
Úplným opakem jsou vestavěné kuchyňské digestoře. Z pozitivních vlastností této techniky lze poznamenat:
Jaké jsou rozměry kuchyňských digestoří a existují nějaké normy?
Samozřejmě existují určité normy pro šířku takových zařízení. Nejběžnější jsou 50 a 60 cm.Tyto rozměry nejsou brány náhodně. Jde o to, že standardní šířka kuchyňského sporáku je 60 cm. No, jeho nejběžnější kompaktní verze je 50 cm. Velikost kuchyňského ventilačního zařízení do hloubky není regulována, a proto byste při výběru měli věnovat pozornost stejný parametr. Pouze na něm můžete zvolit správnou hloubku.
Na policích jsou samozřejmě nestandardní velikosti, a proto je celkem snadné vybrat k digestoři digestoř, jejíž rozměry se neshodují s těmi nejběžnějšími. Mnoho výrobců navíc poskytuje takovou službu, jako je výroba takového zařízení na zakázku.
Jaké materiály se používají při výrobě digestoří
1 ze 7
Při pohledu na tyto fotografické příklady lze pochopit, o kolik atraktivněji a esteticky vypadají digestoře z nerezové oceli než plastové. Ale s jejich atraktivním vzhledem jsou náklady mnohem vyšší.
Výpočet výkonu kuchyňských digestoří - k čemu to je?
Takový parametr technických vlastností, jako je výkon, je docela důležitý. Podle něj můžete určit, zda je zařízení vhodné pro jedno nebo druhé a zda je dostatek energie k úplnému odstranění kouře a nepříjemných pachů. Kromě toho výkon poměrně výrazně ovlivňuje cenu ventilačního zařízení, což znamená, že existuje možnost přeplatku za zbytečné vlastnosti. Když totiž střízlivě posoudíte oblast a vyberete vhodný přístroj, je to mnohem lepší, než pořizovat výkonnější a za hodně peněz.
Před výpočtem výkonu digestoře musíte pochopit, ve které místnosti bude umístěna - na tom závisí rostoucí koeficient. Pokud mluvíme o kuchyních, pak se bude rovnat 15-20. Je tedy nutné vypočítat objem vzduchu v místnosti a poté jej vynásobit násobícím faktorem.
Například standardní malá kuchyně má rozměry 3 × 4 m. Výška stropů je v tomto případě 2,8 m. Aplikací násobícího faktoru tedy dostaneme 3 × 4 × 2,8 × 20 = 672 m 3 . To bude maximální požadovaný výkon kuchyňského ventilačního zařízení.
Leave a Reply